jak-pozbyć-się-lęku
Motywacja

Jak pozbyć się lęku?

Masz wątpliwości i jesteś nieśmiały. Myślisz, że możesz zawieść lub coś może być dla ciebie za trudne. Boisz się nieznanego lub myśli o niewygodach. Boisz się, co pomyślą inni lub jak to się skończy. Myślisz o wszystkich najgorszych scenariuszach.

Strach z definicji jest nieprzyjemną emocją wywołaną przekonaniem, że ktoś lub coś jest niebezpieczne lub może spowodować ból lub zagrożenie.

Mógłbym bez przerwy mówić o tym, jak ogranicza nas strach i jak wszyscy możemy się od niego uwolnić.

Jeśli czekasz, aż całe ryzyko zniknie, to prawdopodobnie nigdy się nie wydarzy. Jeśli czekasz, aż strach zniknie całkowicie, jest to nierealne.

Patrząc na to, masz dwie opcje, jeśli chodzi o strach.

1) Zrób wszystko, aby stawić mu czoła. Zaakceptuj, że możesz schrzanić i że rzeczy mogą nie wyglądać ładnie. Wiedz, że to może być trudne, ale przejdziesz przez to i będziesz bardzo zadowolony, że stawiłeś temu czoła.

2) Nic nie rób. Kontynuuj powtarzanie strachu i zmartwień w swoim umyśle, a będzie to jeszcze bardziej wzmacniać. Jeśli zdecydujesz się nie zmierzyć ze swoimi wątpliwościami i zmartwieniami, będziesz się zastanawiać na zawsze.

Możesz albo pokonać swoje lęki, albo nadal pozwalać im się ograniczać. Ale musisz wiedzieć, że niezależnie od wybranej opcji (akcja lub bezczynność), stworzy ona wzór. Za każdym razem, gdy zdecydujesz się z nimi uporać lub nie, zwiększysz prawdopodobieństwo, że ponownie wybierzesz tę ścieżkę.

Twoje wybory stają się nawykami i dlatego określają, jak podchodzisz do treningu i życia.

Jeśli czujesz, że utknąłeś w rutynie, jesteś zmęczony, zniechęcony lub pesymistyczny… to dzisiaj zrób coś, czego się trochę boisz. Zrób coś, czego zwykle byś nie zrobił. Zrób jeden krok, aby przezwyciężyć strach.

Zrób coś. Zrób ruch. Spróbuj. Nie ma lepszego czasu niż teraz. Zaatakuj swoje przeklęte lęki. A teraz ja idę na skup apple, ponieważ najwyższa pora pozbyć się starego MacBook’a i kupić nowego.