motywacja-do-ćwiczeń
Motywacja

Motywacja do ćwiczeń, a kontuzja.

Ból i dyskomfort to część bycia sportowcem. Ale poza fizycznymi ograniczeniami, uraz ma również wpływ na psychikę. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji, w której nie możesz trenować tak, jak chcesz, łatwo jest być sfrustrowanym. Możesz stać się bardziej zestresowany wszystkimi niekontrolowanymi czynnikami i możesz stać się niespokojny i pozbawiony motywacji.

W sezonie kontuzji możesz poczuć, że straciłeś motywację. Jest to całkowicie normalne dla sportowców, kluczem jest świadomość swojego stanu psychicznego i wprowadzanie odpowiednich zmian w celu poprawy. Ja sam przez to przechodziłem, podczas mojej kontuzji, nie mogłem nawet pracować, ponieważ naprawa pomp wtryskowych, wymaga ode mnie w pełni działających rąk.

Poczucie tożsamości – siedzenie z boku lub obserwowanie, jak inni robią to, co kiedyś dla Ciebie było możliwe, a teraz jest trudne. Możesz czuć, że po prostu nie masz celu, jeśli nie trenujesz w sposób, do którego jesteś przyzwyczajony.

Źródło pozytywnej samooceny – fitness i sport sprawiają, że czujemy się świetnie. Często odczuwamy pewność siebie i pozytywne nastawienie, kiedy kończymy trening, grę lub zawody. Poświęć czas na inne rzeczy, które dają pozytywne efekty.

Źródło złagodzenia stresu – możesz czuć się bardziej zestresowany z powodu kłopotów, w których się znajdujesz, oraz wszystkich czynników, których nie mogłeś kontrolować, związanych z kontuzjami. Ponieważ nie możesz ćwiczyć tak, jak chcesz, musisz znaleźć inny pozytywny sposób na złagodzenie stresu.

Każdego dnia, kiedy się budzisz, możesz zacząć oceniać swój uraz i zastanawiać się, jak bardzo jest „zły”. Ale wtedy ważne jest, aby przypomnieć sobie, że czujesz się dobrze. Pomyśl o wszystkich mocnych stronach, które wciąż masz, o wszystkim, co jeszcze możesz zrobić, i o wszystkich aspektach swojego zdrowia, za które jesteś wdzięczny.

Musisz skupić się na robieniu tego, co możesz, z błogosławieństwami TEGO dnia (który może być inny niż wczoraj lub jutro). Pamiętaj, że niczego nie masz zagwarantowane, więc bardzo ważne jest, aby w dowolnym momencie zrobić wszystko, co w Twojej mocy.