więcej-czasu
Blog

Sposoby na więcej czasu

Nie pozwól innym ludziom planować swojego życia

Przede wszystkim zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby jak najlepiej zarządzać swoim harmonogramem. Naucz się najbardziej produktywnych okresów i zaplanuj swoją pracę. Jeśli wykonujesz jakąkolwiek twórczą pracę, musisz znaleźć sposób na zarezerwowanie czasu i miejsca na swoje projekty w komfortowych warunkach i zgodnie z harmonogramem, który najbardziej Ci odpowiada.

Jasne, prawdopodobnie nie masz całkowitej autonomii w swoim życiu, ale nie ma problemu. Gdziekolwiek masz autonomię lub gdzie możesz ją odzyskać, zapewnij sobie niezależność i dokonuj własnych wyborów.

Zdecyduj, co jest ważne, i rób to najpierw każdego dnia

W dzisiejszych czasach zawsze można zrobić jeszcze jedną rzecz. Aby walczyć z nieograniczonymi możliwościami, zdecyduj od samego początku, co jest najważniejsze. Następnie, zanim przejdziesz do wszystkiego innego, podejmij się tego zadania.

Zwykle wybieram 2-3 rzeczy, które są „najważniejsze” i zauważyłem powtarzający się wzorzec: zrobienie jednej z tych rzeczy nie stanowi problemu. Wykonanie dwóch z nich jest zwykle wykonalne. Mogę też zrobić wiele innych rzeczy w ciągu każdego dnia – ale próba zrobienia trzech dużych rzeczy jest dla mnie często wyzwaniem.

Nie wiem dlaczego, ale z jakiegoś powodu najlepiej pracuję, łącząc „dwie duże rzeczy + inne małe rzeczy” każdego dnia. Ponieważ wiem to o sobie, staram się jak najwięcej pracować z tą kombinacją.

Po tym artykule, koniecznie odwiedź blog o samochodach i technologii!

Zwróć szczególną uwagę na to, co cię uszczęśliwia

Jeśli będziesz pracować nad rzeczami, które lubisz, ukończysz je szybciej i będziesz mniej zmęczony. Mając dodatkowy czas, możesz przejść do innych zadań – ponieważ zawsze jest więcej do zrobienia – albo możesz zrobić coś innego.

Rozważ to dodatkowy czas! Och, i będziesz też szczęśliwszy.