sekrety-pewności-siebie
Motywacja

Sekrety natychmiastowej pewności siebie

Istnieje wiele sposobów na długoterminową poprawę pewności siebie, ale czasami potrzebujesz natychmiastowego wzmocnienia. Nie możesz wejść na ważne spotkanie służbowe (ani na zajęcia w college’u lub do pokoju pełnego nieznajomych na przyjęciu), gorączkowo czytając ponownie podręcznik samopomocy lub wykonując w ostatniej chwili telefon do swojego życia- trener. Oto sekrety, dzięki którym w kilka sekund zwiększysz swoją pewność siebie…

  1. Uśmiech

Jedną sekundową wskazówką, gdy czujesz się zdenerwowany i niepewny, jest po prostu uśmiech! Uśmiechasz się nie tylko dlatego, że jesteś szczęśliwy i pewny siebie – możesz się uśmiechać, aby poczuć się lepiej. Akt uśmiechania się jest tak silnie związany z pozytywnymi uczuciami, że prawie niemożliwe jest, aby czuć się źle podczas uśmiechu.

  1. Nawiąż kontakt wzrokowy

Oprócz uśmiechania się, spójrz w oczy innym osobom w pokoju. Daj im swój uśmiech; prawie na pewno dostaniesz jeden z powrotem, a uśmiechanie się zwiększa pewność siebie. Podobnie jak uśmiech, kontakt wzrokowy pokazuje ludziom, że jesteś pewny siebie. Wpatrywanie się w swoje buty lub w stół wzmacnia poczucie zwątpienia i nieśmiałości.

  1. Zmień swój wewnętrzny głos

Większość z nas ma krytyczny wewnętrzny głos, który mówi nam, że jesteśmy głupi, niewystarczająco dobrzy, że jesteśmy za grubi, chudzi, głośni, cicho… Możliwość zmiany tego wewnętrznego głosu jest kluczem do poczucia pewności siebie w środku , który pomoże Ci przenieść swoją pewność siebie na świat. Uczyń swój wewnętrzny głos wspierającym przyjacielem, który zna cię w pełni, ale także rozpoznaje twoje talenty i dary i chce, abyś wykorzystał to, co najlepsze.

Jeśli szukasz nowinek ze świata motoryzacji i interesujesz się samochodami – polecam blog samochodowy, na którym znajdziesz porady i artykuły.

  1. Zapomnij o normach innych ludzi

Niezależnie od sytuacji, która powoduje kryzys pewności siebie, możesz niezmiernie sobie pomóc, trzymając się samych własnych standardów. Inni ludzie mają inne wartości niż ty i bez względu na to, jak bardzo się starasz, nigdy nie będziesz zadowolić wszystkich przez cały czas. Nie martw się, że ludzie pomyślą, że masz zbyt dużą nadwagę, niedowagę, jesteś zbyt nieudolny, zbyt nudny, zbyt oszczędny, zbyt frywolny… trzymaj się swoich standardów, a nie niektórych wyobrażonych standardów należących do innych. I pamiętaj, że powszechnie wyznawane wartości i standardy różnią się w zależności od społeczeństwa: nie musisz ich akceptować tylko dlatego, że robią to ludzie wokół ciebie.