Motywacja

Poranna rutyna zwiększająca motywację

Obudzenie się rano jest dla niektórych trudnym zadaniem. Jest na to sposób – trzeba wypracować sobie rutynę, która pomoże ci się obudzić i zmotywuje cię do działania.

Co zrobić przed snem?

Jedną z najtrudniejszych części dnia jest obudzenie się bez wpadnięcia w „stan czuwania”. Jest na to kilka sztuczek.

Przed pójściem spać zjedz łyżkę masła orzechowego, pomaga to obniżyć poziom cukru we krwi i może pomóc Ci poczuć się bardziej wypoczętym następnego dnia. Kładzenie się do łóżka od 21:00 do 23:00 ma swoje zalety, ponieważ będziesz dłużej spać, a sen będzie bardziej regenerujący.

Pobudka

Powrót do snu po budziku, tylko sprawi, że będziesz bardziej zmęczony, a badania sugerują, że nawet jeśli po przebudzeniu czujesz się oszołomiony, ponowne zaśnięcie tylko to pogorszy. Najlepszym sposobem na pozbycie się uczucia wycieńczenia jest zjedzenie jabłka i wypicie szklanki wody. Jabłko ma fruktozę, minerały i wodę, które pomogą Ci się rozruszać po 8 godzinach bez jedzenia, a woda pomoże ci z odwodnieniem.

Jednym ze sposobów, jest również… posiadanie butelki ostrego sosu na szafce nocnej. Spróbuj niewielką ilość ostrego sosu, a rozkręci cię na tyle, że nie dasz rady ponownie zasnąć. Zaraz po tym chcesz zacząć ćwiczyć… lub skakać. Pamiętaj także, żeby po obudzeniu się nie sprawdzać wiadomości o polityce, zamiast tego włącz jakąś muzykę, a jeśli na prawdę lubisz być na bieżąco – wejdź na portal o grach

Ćwiczenia

Każde ćwiczenie, które podnosi tętno, pomoże. Idealnie jest albo 15-minutowy trening interwałowy o wysokiej intensywności, albo krótki bieg, który podniesie oddech i tętno. Jednak joga jest również świetna jako forma medytacji ciała i dobry sposób na otrząsnięcie się ze snu.

Twoja poranna rutyna (lub jej brak) dramatycznie wpływa na twój poziom sukcesu w każdej dziedzinie twojego życia.

Metoda Wima Hofa

Po 15-minutowym treningu, 5-minutowe ćwiczenia oddechowe Wima Hofa i zimny prysznic naprawdę pomagają. Zimna woda jest wyzwaniem, ale dodaje energii i wykazano, że zwalcza przeziębienia, a nawet niepokój. Po tym możesz usiąść do pracy i poczuć się gotowym na każde wyzwanie.